Banner
 

Megnyert pályázataink

 NTP-TV-15-0094 Életvitel

                            Technika

Országos Életvitel Versenyről PDF Nyomtat Email
Írta: Gere Attiláné   
2012 május 23., szerda 08:57

Lezajlott a 2012. évi Országos Életvitel verseny.

Eredmények

 

A Váci Mihály Általános Iskola telephelye Dózsa György Általános Iskola mindig is fontos céljának tekintette és tekinti a sport- és tanulmányi versenyeken való részvételt, illetve azok megrendezését, hiszen így nyílik lehetőség a tehetséges tanulók kiválasztására, valamint az általános iskolai korosztály átlagon felüli adottságokkal, képességekkel rendelkező tanulói számára a megmérettetésre. Ezek a versenyek segítik a szaktanárok tehetséggondozó munkáját, valamint hozzájárulnak a magyar közoktatás színvonalának fejlesztéséhez és az eredményeinek bemutatásához.

Iskolánk egyik pedagógusa – Ablonczy Dánielné - indította útjára 11 évvel ezelőtt az életvitel versenyt, s lehettünk mi akkor az első országos verseny házigazdái. Diákjaink számára minden évben nagy sikerrel rendezzük meg a verseny iskolai fordulóját, s több alkalommal adtunk helyet azóta is a megyei fordulónak. Az elmúlt évek pozitív tapasztalatai alapján döntött tantestületünk úgy, hogy a 2011 / 2012-es tanévben ismét felvállalja az országos verseny rendezési jogát.

Az idei döntőre 9 megye 11 háromfős csapata nevezett. A rendezvényen a versenyző csapatok, a felkért zsűritagokon és a meghívott vendégeken kívül, iskolánk pedagógusai és diákjai is képviseltették magukat.

A rendezvényünk célja, hogy a tanulók szűkebb környezetükből kitekintve megismerkedjenek az „életünk”játékaival, azokkal, amelyek mindennaposak körülöttünk és megmérettetés elé állítanak minket egy-egy területen. A tantervi tananyagot ötvöztük a korszerű információhordozók segítségével gyűjtött ismereteikkel, amelyek elméleti és gyakorlati alkalmazásáról is számot adhatnak a diákok a témával kapcsolatos tudásukról. Célunk minél többféle közösségi játék szabályának ismerete, valamint ősi és régi magyar játékok felelevenítése.

  A legfontosabb feladat „A játék  szerepe az életünkben” címhez kapcsolódva az egyes témakörök elméleti és gyakorlati feladatainak összeállítása volt. A magas szakmai színvonalú munkát iskolánk pedagógusai végezték. A témakörvezetők munkáját, illetve az értékelést külső szakmai zsűri segítette. Témakörök:

·        barkácsolás –saját tervezésű társasjáték készítése fából

·        háztartási ismeretek – textilgondozás, tisztítás

·        információs iroda (angol, német) – nyelvi játékok

·        könyvtár

·        meglepetés - saját tervezésű társasjáték készítése papírból

·        környezetvédelem – memória játék

·        posta –képeslapok tervezése, informálódás

·        számítástechnika – népi játékleírás

·        terítés – teríték összeállítása, kapott anyagokból

·        logika – táblajátékok

A verseny második fordulóját a természetes környezetben kialakított Szabadtéri Bányászati Múzeumban folytattuk, hiszen így lehetőségünk nyílt arra, hogy az ipari munkások, elsősorban a bányászok élet- és munkakörülményeit bemutassuk, s ez által nem titkolt célunk a bányászhagyományok megismertetése, életben tartása volt - játékos formában. A verseny külső helyszínen való lebonyolításhoz múzeumpedagógus segítségét kértük, ezáltal múzeumpedagógiai foglalkozáson is részt vettek a versenyzők és vendégek.

A verseny ideje alatt a felkészítők, a technikatanárok és a vendégek számára szakmai továbbképzést szerveztünk, mely a Tehetségfejlesztő táblajátékok iskolai alkalmazásának lehetőségeiről szólt.

A verseny után a diákok és pedagógusok megismerkedhettek városunkkal. Szabadidős programként kirándulást szerveztünk számukra Tatabánya jelképétől, a Turul-emlékműtől az erdei sétaúton át a Szelim barlanghoz. Az utaztatás nosztalgiabusszal történt.

Az eredményhirdetés után nem csak a győztes csapat távozott elégedetten. A győztesnek járó vándorkupa - megosztva az első helyért- Debrecenben és Tatabányán pihen, várva a jövő évi országos fordulót.

 

Gere Attiláné

Utolsó frissítés: 2016 február 10., szerda 10:39
 
Нет прикосновения